سنگر فرهنگی جوانان « فاریاب » دیار فضیلت ها

درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امکانات جانبی
 


مردم ولایتمدار فاریاب در آخرین روز از ماه صفر که مصادف با شهادت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) می باشد در حسینیه صادق آل محمد فاریاب به عزاداری پرداختندو بعداز آن از محضر حجت السلام والمسلمین حاج شیخ جواد اسماعیل نیا مدیر کل پژوهش و تحقیق حوزه علمیه خواهران سراسر کشور  بهرمند شدند.

ایشان در ابتدا عرض ارادت به پیشگاه حضرت ولی عصر حضرت مهدی موعود (عج) داشتند و به بیان مساله شرعی  ربا و آفات و مضرات  و اقسام ربا که ربا در معامله و ربا در قرض می باشد اشاره نمودند.

اسماعیل نیا در قسمت دیگری از سخنان گهربارش به شان و منزلت غریب الغربا امام رئوف و مهربان پرداخت وبیان داشتندکه:

امام رضا (ع) می فرماید:

هرکس یک بار به دیدن من غریب بیاید من سه با درآن دنیا به زیارتش می روم.

ودر جایی دیگر از پیامبر گرامی اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد ابن عبداله (ص) درباره دو تن از معصومین اشاره داشتند که حضرت محمد (ص) می فرماید: فاطمه پاره تن من است و در جایی دیگر هم فرموده بزودی پاره تن من در خراسان دفن می شود.

مدیر کل پژوهش و تحقیق حوزه علمیه خواهران سراسر کشور در خصوص ثواب زیارت امام رضا (ع ) فرمود : یقینا در خیلی از روایات ثابت شده است که بالاترین ثواب ،ثواب زیارت امام رضا (ع) می باشد که در کتاب کامل الزیارات از ابن قولویه هم بیان شده است .


از حضرت امام جواد (ع) سوال شد که زیارت پدرت امام رضا( ع ) بالاتر است یا زیارت جدت امام حسین (ع) . ایشان فرمودند که زیارت پدرم امام رضا(ع)  بالاتر است :

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید...

بدلیل اینکه امام حسین ع را  اکثر مسلمانان آنرا بعنوان امام و فرزند دخت رسول الله قبول دارند ولی پدرم امام رضا ع را خیلی از مسلمانان بعنوان امام قبول ندارندو بهمین دلیل پدرم غریب است و زیارتش ثواب بیشتری دارد.

حضرت امام جواد (ع) فرمود: هرکس پدرم را زیارت کند انگار یک حج و یک عمره مقبول انجام داده است یا شاید هفت حج و هفت عمره یا هفتاد حج و هفتاد عمره مقبول ثواب نصیب زائر امام رضا می شود.

حجت السلام اسماعیل نیا اشاره داشتند که حضرت امام جواد در جای دیگر در خصوص زیارت پدرش فرمودند: هرکس یک شب کنارقبر پدرغریبم به زیارت بیتوته کند مثل کسی که خدا را در عرش زیارت کرده است.

ایشان دو تا از القاب علی ابن موسی الرضا (ع)ذکر نمودند که عبارتند از :

1 - رضا ( امام جواد در این باره فرمود که اینقدر پدر من اخلاقش خوب بود که هرکس با پدرم می نشست راضی بلند می شد به همین دلیل لقب رضا به امام داده شد).

2 - غوث اللعفان ( دادرس بی پناهان ).

ودر پایان به ذکر مصیبت حضرت امام رضا(ع) و حضرت امام حسین (ع) پرداختند و همگی را به فیض کامل رساندند.


منبع :‌ وب سایت باشگاه استقلال فاریاب


ن : حسین
ت : دوشنبه 25 دی‌ماه سال 1391
 
موضوعات
صفحات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی

 تماس با ما
کد تماس با ما
@authorProfileHref