سنگر فرهنگی جوانان « فاریاب » دیار فضیلت ها

درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امکانات جانبی
 

بسم الله الرحمن الرحیم

« یا ایها الذین آمنوا اتّقوا الله و ابتغوا الیه الوسیله و جاهدوا فی سبیله لعلّکم تفلحون »

یاد و خاطره ی دلاور مردان و شیر زنان دیارمان را در آن زمان که دزدی به خانه هایمان حمله برد و اینان که دل در گرو خدا و محبت اهل بیت (ع) داشتند شجاعانه ایستادند و نگذاشتند ذرّه ای از خاکمان و خانه مان را به نام خود کنند ، را در هفته دفاع مقدس گرامی می داریم .

 

ارزش کار آنها را به زبان آوردن نشاید و احصاء نتوان نمودن . در ارزش گذاری کار آنها همین بس که پیامبر اسلام ( ص ) فرمودند :

« کلّ حسنه بنی آدم تحصیها الملئکه إلّا حسنات المجاهدین فإنّهم بعجزون عن علم ثوابها ... »

تمام حسنات و خوبی های فرزندان آدم را ملائکه خدا می شمارند و احصا می کنند مگر حسنات مجاهدین و رزمندگان در راه خدا که آنان عاجزند از علم به عظمت اجر و پاداش کار مجاهدان .

خوشا به حال شهدا ، خوشا به حال خانواده های شهیدان ، خوشا به حال جانبازان و خانواده های صبورشان و خوشا به حال کسانی که رزمیدند و آسایش فردا را خریدند .

 

 
 

هفته دفاع مقدس بهانه ی خوبی است برای یاد کردن از همه ی این عزیزان اما چقدر درد آور است اگر همین هفته را فقط به یادشان باشیم و حتی بدتر از این در همین یک هفته هم تنها برای نمایش و خودنمایی و ... از شهدا هزینه کنیم .

البته این یادکردن ها برای خود ما مفید است ، چرا که آنان بی نیاز اند . انسانی که می خواهد در مسیر بندگی و سلوک الی الله باشد این تذکرات برایش بسیار مفید است .

بیاییم از شهدا هزینه نکنیم بلکه  برای شهدا هزینه کنیم تا جامعه ای رو به جلو در مسیر بندگی داشته باشیم . آیا شده تا به حال به این بیاندیشیم که یک جلسه ی محفل شبی با شهدا و یا یادواره ی شهدا چه تاثیر عظیمی در روحیه ی جامعه ی ما ، شهر ما ، محل ما داشته است ؟

این دلیلی ندارد جز عنایت ویژه ی خود شهدا و عنایتی که خدا نسبت به شهدا و کار برای شهدا دارد . پس مسولین فرهنگی ما راه دوری نروند و بجای هزینه های بی حساب و کتاب در مجالس و محافلی که ربطی به فرهنگ ندارند و میتوان آنها را حتی محافل ضد فرهنگ هم نامید ، اندکی هم در این راه هزینه کنند و ببینند تاثیر شگرف حظور شهدا را در بین جامعه .

 

امسال هفته دفاع مقدس حال و هوای دیگری دارد ، چرا که همراه شده با آغاز بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و محافل علمی و پژوهشی ، و این تقارن زیبایی است . ولیتذکّر اولوا الالباب ...

گویی سلاح امروز قلم است و سنگر امروز کلاس های درس .  مدارس و دانشگاه های امروز جایی است که باید در آن با سلاح   (( قلم )) پاسدار خون شهیدان و ادامه دهنده ی راه آنان بود .

در این راه هم معلمان و دبیران و اساتید معظّم و مکرّم وظیفه ی سنگینی خواهند داشت و هم دانش آموزان و دانشجویان ، چرا که معلم و استاد خود باید دغدغه ی پیشرفت کشور در همه ی زمینه ها را داشته باشد تا بتواند این روحیه را به دانشجویش هم منتقل کند .

نکته ی آخر اینکه خطاب به همه ی معلّمان و متعلّمان عزیز ! یادمان باشد که کسب علم و پیشرفت در میدان های علمی ملازم با کسب فضیلت و ارتقای معرفت دینی است ، لذا نخبگان علاوه بر فعالیت در میدان های علمی باید هدف خود را در اعتلای انسانیت ، عدالت و فضیلت در جامعه قرار دهند .

انشاالله

در پایان یاد و خاطره ی شهدا ، جانبازان و رزمندگان دیارمان و خانواده های عزیزشان را گرامی میدارم .

اللهم الرزقنا شهاده فی سبیلک مع ولیّک الحجه ابن الحسن العسکری (عج)

به قلم حجت الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل اسمعیل نیا

منبع : گام نیوز

http://www.gamnews.ir/module-news-21151


ن : حسین
ت : یکشنبه 31 شهریور‌ماه سال 1392
برچسب‌ها: هفته دفاع مقدس
 
موضوعات
صفحات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی

 تماس با ما
کد تماس با ما
@authorProfileHref